Bülent Öz; “Kışlaya, Camiye, Okula Siyaseti Karıştırmayın”

06.08.2016

Bülent Öz; “Kışlaya, Camiye, Okula Siyaseti Karıştırmayın”

03.08.2016 Çarşamba günü gezilerini sürdüren Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Partisinin Biga İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partilileri ile bir araya geldi. ‪‎CHP İlçe Örgütü ile birlikte Biga ve köylerinde saha çalışmalarını sürdürdü. Saha çalışmaları esnasında Biga’da Pazaryerinde hemşehrileri ile buluşan Öz, 2 Nolu Küçük Sanayi Başkanı Sayın Bülent Dülger’i, ve Biga Sanayi Sitesinde çeşitli iş yerlerinde çalışan emekçileri ziyaret ettikten sonra, Gerlengeç, Koruoba, Güvemalan ve Kepekli köylerine geçerek köy halkıyla bir araya geldi.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde 15 Temmuz Darbe sürecine ilişkin değerlendirmelerini sürdüren Öz, Türkiye 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası neredeyse devletin bütün kurumlarını kuşatan FETÖ/PDY yapılanmasının tasfiyesinin önemine dikkat çekti.

Türkiye’nin Birleştirici Harcı 1923 Ruhudur.

Öz, İktidarın FETÖ/PDY örgütüyle mücadelesini tıpkı ülkemizde faaliyet yürüten diğer terör hareketlerine karşı yürütülen mücadele de olduğu gibi desteklediklerini ifade etti.  Benzer kalkışmalar ve devletin başka yapılar tarafından, kuşatılmaması için Cumhuriyetin kurucu değerleri ışığında bir yol haritası yapılması gerektiğine dikkat çekerek, unutulmamalıdır ki bu ülkenin birleştirici harcı 1923 ruhudur dedi.  Ümmetten millet olmaya giden süreç, Cumhuriyetin bugün dimdik ayakta olmasının ana unsurudur. Bu değerlerden uzaklaştıkça ülkemizde iç çatışmaların ve siyasi belirsizliklerin filizlendiğine vurgu yaptığı konuşmasında, ülkemize ve dolayısıyla ulus devletimize karşı tezgâhlanan bu oyunu, ancak aklın ve bilimin ışığında ilerleyerek boşa çıkarabiliriz dedi.

Üst Akıl, Alt Akıl Değil EMPERYALİZM

Yıllardır CHP olarak bir gerçeğin altını çizdiklerini belirten vekil Öz, O da şudur; Camiye, Kışlaya ve Okula siyaseti sokmamak gerekiyor, Camiye, Kışlaya ve Eğitim sistemine siyaset girince ortaya böyle acı deneyimler çıkıyor. Eli kolu bağlanmış bir devlet gerçeği çıkıyor karşımıza diyen Öz, bütün bu yaşananları yarım ağızla, üst akıl, alt akılla falan açıklamaya çalışmak eşyanın tabiatına aykırıdır. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız dinci gerici cunta hareketi, gün gibi açıktır ki emperyalizmin kucağında oturanların, emperyalizmin çıkarları doğrultusunda sahneledikleri bir tezgâhtır. Bu emperyalist kuşatmayı kıracak olan da bu milletin kendisidir.

 

Yarın Darbecilerde Çıkıp Kandırıldık Allah Afetsin Dediğinde Ne diyeceğiz?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katıldığı Din Şûrası’nda Fethullah Gülen cemaati ile ilgili, “Ben de katılmadığım pek çok şey olmasına rağmen bunlara yardımcı oldum. Rabbim de milletim de bizi affetsin” diyor. Elbette ki yöneticilerin hatalarını fark etmeleri ve bu hatalardan ders çıkarmak adına özeleştiri yapmaları erdemdir.

Fakat bu süreci böyle değerlendirirsek işin içinden çıkamayız. Devleti idare edenlerin bir siyasi, hukuki sorumlulukları olması gerekir, benzer durumlarda kandırıldık, aldatıldık vs… gerekçeler durumu tanımlamakta yetersiz kalır. Millete kurşun sıkanlarda, yarın çıkıp mahkemelerde biz kandırıldık, bunların terör örgütü olduğunu bilmiyorduk derlerse, ne diyeceksiniz? Allah affetsin mi diyeceğiz? Hiçbir demokratik hukuk devletinde bu tarz ifadeler kabul edilemez.

Yöneticilerin kandırıldık söylemleriyle artık ülkeyi oyalamamaları gerektiğini, vurgulayan Öz, darbecilerin devlet içersinde yapılanmalarında sorumluluğu olan herkes yüce Türk adaletine hesap vermelidir dedi.

Gün Emperyalizme karşı birlik olma günüdür,

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye,

Yaşasın Cumhuriyet

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz