Bülent ÖZ, GÜLPINARDA NELER OLUYOR? AÇIKLAMIYORLAR.

28.07.2017

Bülent ÖZ, GÜLPINARDA NELER OLUYOR? AÇIKLAMIYORLAR.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, 27 Temmuz Pazartesi günü TBMM’nin 120. Oturumunda Çanakkale Ayvacık ilçesi Gülpınar köyündeki jeotermal sondaj çalışmalarını gündeme getirerek Meclis Genel Kurulunda söz aldı.

Konuşmasına,sondaj çalışmalarının bölgenin tek geçim kaynağı olan zeytinlik alanda başladığını ifade ederek başlayan CHP’li ÖZ, konuya dair bölge halkının endişeli olmasına rağmen yetkililerin bilgi vermediği vurgusunu yaparak, şunları ifade etti;

GÜLPINAR BÖLGE HALKI ENDİŞELİDİR.

Çanakkale Ayvacık ilçesi Gülpınar köyünde jeotermal sondaj çalışmaları bölge halkının tek geçim kaynağı olan zeytinlik alanlarda başlatılmıştır.

Bölge halkı endişelidir.

Konuya dair Çanakkale Valiliği ve İl Özel İdaresi yetkililerinden defalarca bilgi istememize karşın, on beş günden beri diğer milletvekili arkadaşım ile bana bir dönüş ve açıklama yapılmaması âdeta yapılan bu sondaj çalışmalarının usule aykırı olduğunu kabul etmektir.

Zeytinlik alanlar dışında ve doğaya zarar vermeden yapılacak tüm yenilenebilir enerji çalışmalarına bizim de destek olacağımız bilinmesine rağmen neden ısrarla zeytinlik alanlarda yapılmaktadır?

ÇANAKKALE VALİLİĞİNİN VERMEDİĞİ BİLGİYİ BAKANLIKTAN BEKLİYORUZ.

Ayvacık Gülpınar’daki sondaj çalışmasıyla ilgili Çanakkale Valiliğinden alamadığımız bilgiyi ilgili bakanlıktan bekliyorum.

Bölge halkı sondaj çalışmasının olduğu yerde çadır kurup nöbet tutmaktadır. Vatandaşlarımızın endişelerine bir cevap verilmelidir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz