Bülent ÖZ, evi yanan bedensel engelli Halil UYANIK’ın sesi oldu

20.02.2018

Bülent ÖZ, evi yanan bedensel engelli Halil UYANIK’ın sesi oldu

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ,Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi Çavuşlu Köyünde evi yanan bedensel engelli Halil UYANIK ve ailesinin sesi oldu.

CHP’li ÖZ, 03 Şubat günü evlerinde çıkan yangın sonucu ailesiyle birlikte sokakta kalan, akrabaları ve köylülerin sahip çıktığı Halil UYANIK’ın durumunu Başkaban Yardımcısına sorarak, TBMM Genel Kurul gündeminde dile getirdi.

 

UYANIK AİLESİ KENDİLERİNE AİT EVLERİNDE NE ZAMAN YAŞAYACAKLAR?

Halil UYANIK’ın bedensel engelli olduğunu hatırlatan ve ailesiyle birlikte her gün başka bir komşusunun evinde kalmak zorunda olduğunu dile getiren ÖZ, bu konuya bir an önce çözüm bulunmasını ve Uyanık ailesinin kendilerine ait evlerinde ne zaman yaşayacaklarını sorarak, Hükümeti bu konuda göreve çağırdı ve gerekli talimatları vermelerini istedi.

 

UYANIK AİLESİNE AYNI KÖYDE YAŞAYAN KOMŞUSU EVİNİN KAPISINI AÇTI

CHP’li ÖZ Çavuşlu Köyü Muhtarı Arif ŞİMŞEK’le yapılan görüşmedeUyanık ailesine aynı köyde yaşayan bir komşusunun evini karşılıksız olarak tahsis ettiği bilgisini aldı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ’ünsorusu üzerine cevap, Hükümet adına Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN’dan geldi. TURAN “ve Uyanık ailesinin evinin yapılması için Sosyal Yardımlaşma Platformu’na başvuru yapıldığını” söyledi.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz