Bülent Öz; “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”

22.04.2018

Bülent Öz; “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Bülent ÖZ’ ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajı;

 

Cumhuriyetimizin ilanından önce kurulan ve kurtuluş mücadelesini yöneten, Ulusal Egemenliğimizin ve Milli İradenin simgesi olan Gazi Meclisimizin açılış günü olarak kutladığımız 23 Nisan ulusal tarihimizin en önemli bayramı olmuştur.

 

23 Nisan bağımsızlığımızın temellerinin, esaretten özgürlük adımlarının atıldığı gündür ve Ulusumuzun kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Ulusal Egemenliğimizin kutlandığı bu önemli günü çocuklarımıza armağan ve emanet etmiştir.

 

98 yıl önce atalarımız, Ülkemiz bir kişinin alacağı kararlar ile yönetilmesin diye, milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisini açmıştır ve Türk Milleti, Kurtuluş mücadelemiz sonrası kendi özgürlüğünü de tesis etmek adına yönetim iradesini saraydan alarak Meclise vermiştir. Bu manada Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözü Gazi Meclisimizin önemini bir kez daha açıklamaktadır.

 

Ne var ki geldiğimiz süreçte, özellikle son zamanlarda Cumhuriyet değerlerimiz yıpratılmak istenmekte ve Milli iradenin temsil edildiği Gazi Meclisimiz etkisizleştirilmek istenmektedir. Gazi Meclisimizin 98. Açılış gününü kutladığımız bugünde de ne yazık ki, bu anlayışa sahip olanların Milli İradeyi yok sayacak adımlar atmaktan geri durmadığını görüyoruz.

 

İktidar partisinin anlayışı parlamenter sistemi etkisizleştirmek ve Milletimizin iradesini bir kişiye teslim etmektir. Hedefimiz daha çok demokrasi, gelecek nesillerimiz için daha refah yarınlar olması gerekirken, bu durum Ülkemizi 98 yıl öncesine götürmeyi hedefleyenlerin anti demokratik tercihidir.

 

Biz demokrasiyi savunuyoruz, ülkemizin demokratik bir şekilde yönetilmesini istiyoruz. 24 Haziran’dan sonra bir daha demokrasi hedeflerimiz zedelenmesin diye çocuklarımızın geleceği endişe altına alınmasın diye önemli bir seçim günü yaşayacağız. Çocuklarımıza vaat edeceğimiz gelecek asla karanlık değildir ve olamaz da. Çünkü 23 Nisan karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. 24 Haziran günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın maneviyatı bir kez daha pekişecektir.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açtığı yoldan, gösterdiği hedefe gençlerimiz ile ulaşabileceğimizi yine Atamız kendisi 98 yıl önce 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan ederek ifade etmiştir. ATATÜRK’ün Gençliğe Hitabedeki, “Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” sözü Milli Egemenliğin koruyucu gençlerin her zaman yol göstericisidir.

 

Bu vesileyle bizleri bugünlere getiren başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Gazi Meclisimizin kurucularını ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlarım.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz