BÜLENT ÖZ; DOĞAYI ve ÇEVREYİ KORUMANIN BİR YOLU DA ÇEVRE TEMİZLİĞİDİR.

19.09.2017

BÜLENT ÖZ;  DOĞAYI ve ÇEVREYİ KORUMANIN BİR YOLU DA ÇEVRE TEMİZLİĞİDİR.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, Çanakkale-Çan yolu üzerinde karşılaştığı bir çevre kirliliği karşısında vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.

Çanakkale Çan yolu Ortaca Köyü ile Kirazlı Köyü arasındaki Demir Eriten Çeşmesi mevkiinde, çevrenin kirletilmiş ve çöplerin gelişi güzel atılmış durumdaolduğunu ifade eden CHP’li ÖZ, “Doğayı korumanın bir yolu da çevre temizliğidir” dedi.

CHP’li ÖZ, “Üzücü bir tabloyla karşılaştık. Çevre temizliği ve doğayı korumak, hepimizin üzerine düşen önemli bir görevdir ve unutmamalıyız ki; İnsanlar yaşadıkları çevreden sorumludurlar.” Diyerek açıklamalarda bulundu.

CHP’li ÖZ, açıklamalarında şunları ifade etti:

GELECEK NESİLLERE GÜZEL BİR DOĞA MİRAS BIRAKMALIYIZ

Doğayı korumak için çevre temizliğine özen gösterirsek geleceğimizi de güvence altına alabiliriz. Ve ancak, yerlere çöp atmayarak, evimizin ve işyerimizin önünü temiz tutarak, piknik ve mesire alanlarında çöplerimizi bırakmayarak, denizlerimizi kirletmeyerek gelecek nesillere temiz bir çevre ve güzel bir doğa miras bırakabiliriz.

TOPLUMSAL BİLİNÇ YARATMALIYIZ

Bu bağlamda, öncelikle birey olarak üzerimize düşeni yapmalıyız ve çevre duyarlılığı gösterdiğimiz kadar çevre temizliğine de özen göstermeliyiz. Bu konuda TOPLUMSAL BİLİNÇ YARATMALIYIZ ve doğa temizliğine önem vermeliyiz.

Özellikle mesire ve piknik alanlarında tükettiğimiz ürünleri, poşetleriyle çöp kutularına bırakmalıyız, eğer yoksa en yakın çöp alanına götürmeliyiz.

Bölgedeki çevre kirliliğini ilgili kurumlara iletip, temizlenmesi konusunda girişimde bulunacağım.

Bundan sonraki süreçte doğamızı korumak için daha da duyarlı olmalıyız ve temiz çevre çağrımızı arttırmalıyız.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz