Bülent Öz; ÇANIMIZA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ KAZANDIRACAĞIZ.

18.01.2019

Bülent Öz; ÇANIMIZA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ KAZANDIRACAĞIZ.

ÜRETEN ve BÜYÜYEN ÇAN için çok çalışacağız diyen ve geçtiğimiz günlerde sağlık üzerine vaadini dile getirdikten sonrahemşehrilerinden çok güzel geri dönüşler aldığını ifade eden CHP Çan Belediye Başkan adayı Bülent ÖZ;

Önce ÇAN Önce Sağlık

‘’Önce ÇAN Önce Sağlık ÇAN’a Derman Olacağız. İlçemize açacağımız TIP MERKEZİMİZ ile, eksikliğini hissettiğimiz sağlık hizmetlerini Çanımıza getirerek ilçe sakinlerimizin civar il ve ilçelere tedavi için gitmesine gerek kalmadan sağlıkta kaliteyi ön planda tutarak, poliklinik, sağlıklı yaşam, ambulans ve evde bakım hizmetleri vereceğiz.” Dedi ve Tıp Merkezinde, hemşehrilerinin 2. Basamak sağlık hizmetleri ile şifa bulacağını, SGK kapsamında ücret alınmadan Belediye Kanunlarının verdiği yetkiler çerçevesinde sunulacağına dikkat çekti.

CHP Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz

Çan’da büyük bir eksiklik olarak değerlendirdiği ve vaatleri arasında yer alan Sağlıklı Yaşam Merkezi, Hasta Nakil Aracı ve Evde Sağlık Hizmetleri ile Çan’ın büyük bir değişime uğrayacağını dile getiren Belediye Başkan Adayı ÖZ; sözümüz söz Güzel Çanımız için Derman Olacağız diyerek seçimde iddialı olduklarını ifade etti.

ÇANIMIZA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ KAZANDIRACAĞIZ.

Çanlı hemşehrilerinin yarınları için yerinde projelere imza atacağını her fırsatta dile getiren Bülent ÖZ;

“Çanakkale ilimizde, Çan ilçemiz hayvancılık sektöründe önde gelen ilçelerimizdendir. Çan İlçemizin sütünü ilçemizde işleyeceğiz, üretici daha çok kazanacak, tüketici kaliteli ve sağlıklı ürüne daha kolay ve ucuza ulaşacak.

Bilindiği gibi sınırlarımız içinde süt işleme tesisimiz olmadığı için üretilen sütlerimiz birçok firma tarafından köylümüzden alınarak işlenip satılmaktadır.

Belediyelerin asli görevlerinden biri, ilçesine iş imkanı sağlamak ve ilçe değerlerini kazanç haline getirerek sunmak olmalıdır. Bizler önce ÇAN diyerek yola çıktığımız bu yarışta halkımıza iş imkanı sağlayacak projelerle ilçemizi hak ettiği yerlere getirmenin planını yapmaktayız.

Bu düşünceden yola çıkarak;İlçe köylerimizde üretilen sütlerimizin ilçemiz ekonomisine katkı sağlaması adına devlet hibe destekli kurulacak, süt ve süt ürünleri tesisimizi ilçemize kazandıracağız.

Bu tesisimizde günlük taze süt, tereyağ, yoğurt, beyaz peynir, peynir çeşitleri, gibi bir çok ürünü kendi markamızı oluşturarak hem halkımıza ucuz, sağlıklı ve kaliteli ürün imkânı sunacağız, hem istihdam yaratacağız hem de tüm ülke çapında kurulacak dağıtım ağı ve satış noktaları ile tüm Türkiye’ye Çan’da üretilen peynir ve sütümüzü duyuracağız.Dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz