Bülent Öz; Bizim İki Bayrağımız Var mı ki, Tek Bayrak, Tek Millet Diyorlar?

31.03.2017

Bülent Öz; Bizim İki Bayrağımız Var mı ki, Tek Bayrak, Tek Millet Diyorlar?

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ;Çan İlçesi Menderes parkı, Altıkulaç köyü, Maltepe köyü, Yenice İlçesi Nevruz köyü, Bekten köyü ve Biga İlçesi Pekmezli köyü, Ağaköy de yaptığı basın açıklamasında;       

Bizim iki bayramız mı var ki tek bayrak tek millet diyorlar dedi.

CHP’li ÖZ; Yaklaşan Referandum oylaması için iktidarın ve Cumhurbaşkanının tek millet, tek bayrak, tek vatan vurgusu ile meydanlarda konuşması manidardır. Bizim iki bayrağımız mı var ki meydanlarda bu söylemi kullanıyorlar. Tek bayrak ve tek devlet olduğumuz 1923 yılında Gazi Meclisinde ilan edilmiştir. Bizler meydanlarda, köylerde, kahvelerde neden hayır oyu vermemiz gerektiğini anlatırken, iktidar referandum maddeleri yerine ne alaka dedirten söylemler peşindedir.

15 yıldır iktidarda olan AK Parti, ülkemizi savaş içinde mi göstermek istiyor da kurtuluş savaşı döneminde söylenen tek bayrak, tek vatan vurgusu yapmaya çalışıyor. Referandum gündeminde, değişecek maddeleri anlatmak yerine tek bayrak vurgusu yapmaları aklı sıra vatandaşımızın duygularını yönlendirme çabalarıdır dedi.

CHP’li Bülent ÖZ; Ülkemizin gündemini ekonomi olması gerekirken referandum sürecini getirdiler ve referandumda değişecek maddeleri anlatmak bir yana hayır oyu vereceklerin çalışmalarını da engelliyorlar. Gerçekleri gizleyerek, halkı yanıltarak ve toplumu kutuplaştırarak yürüttükleri seçim sürecinde, halkımız gerçekleri görmektedir ve ilçe ilçe, köy köy gezerek, bu gerçekleri hemşehrilerimize anlatıyoruz.

Meydanlarda hayır oyu verecekleri terörist örgütleri ile ilişkilendirenler, kendi uygulamalarına bakmalıdırlar dedi.

CHP’li ÖZ; Teröristleri Habur sınır kapısında davullarla zurnalarla karşılamadılar mı? Hâkimlerimizi ve savcılarımızı ayaklarına götürüp, Çadır mahkemelerinde pişman mısın? sorusuna hayır diyenleri, pişmanmış diye affetmediler mi? Devlet olarak valilere eylemlerine sessiz kalın talimatını biz verdik demediler mi? Terörist başına kanaat önderidir denmedi mi? Şimdi meydanlarda tek millet, tek bayrak, tek vatan söylemleri ile hamaset yapmaktadırlar. Yine kandırılan kendileri olacaktır ama biz buna kanmıyoruz dedi.

Sözlerine Barzani örneği ile devam eden ÖZ; Tek bayrak diyenler, Barzani ülkemize geldiğinde, sözde kürdistan bayrağını havaalanında göndere çekilmesine müsaade ediyor. Türk Milletinin aklıyla mı oynanıyor?

CHP’li ÖZ; Buradan tekrar ifade ediyorum ki; tek bayrağımız, tek milletimiz ve tek vatanımız, Mutafa Kemal ATATÜRK, şehitlerimiz ve kahraman halkımızın verdiği kurtuluş mücadelesi ile kazanılmış ve bizlere armağan edilmiştir. Şimdi terör örgütlerini davullarla karşılayanların, çadır mahkemeleri kuranların, terörist başına kanaat önderi diyenlerin, eylemlerine biz müsaade edin dedik diyenlerin, referandumda hayır oyu verecekleri terörist örgütleri ile ilişkilendirme söylemlerini kabul etmiyoruz. Açılım süreci dediğiniz ve sonrasında kandırıldık söylemi yerine Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de neler konuştunuz, neyin pazarlığını yaptınız? Türk Milleti halen bu soruların cevabını beklemektedir. Ve Türk Milleticevapsız kalan soruların cevabı olarakreferandumda size cevabı Hayır olacaktır dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz