Bugün hava nasıl olacak? 27 Mart 2017

27.03.2017

Bugün hava nasıl olacak? 27 Mart 2017

Sıcaklık Marmara, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında 4 ila 8 derece olmak üzere iç ve batı bölgelerde azalacak diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın batısının yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece Doğu Anadolu’nun doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Amasya, Tokat, Ordu’nun iç kesimleri ile Çorum’un kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara ve Kuzey Ege kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonra Amasya, Tokat, Ordu’nun iç kesimleri ile Çorum’un kuzeyinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğleden sonra doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgede akşam ve gece saatlerinde yağış beklenmiyor. Bölgenin güneybatısında akşam saatlerine kadar rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz