Bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2017

26.01.2017

Bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2017

Meteorolojiden alınan bilgilere göre hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerde 2 ila 6 derece azalacak. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Alınan son verilere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya ile Ege kıyıları dışında kalan bütün bölgelerimizin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Akdeniz kıyıları, Güney Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’nun güneybatısında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerler ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların ; Bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Ordu ve Giresun il genelinde, akşam saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Artvin il genelinde zaman zaman yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

MARMARA
Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu ile Tekirdağ ve Kırklareli’nin kıyı ilçelerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Trakya kesimi ile güneydoğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 Km/sa) esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 2°C
Çok bulutlu doğu ilçeleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz