Bozcaada “Birleşe Birleşe Kazanacağız” dedi…

17.11.2016

Bozcaada “Birleşe Birleşe Kazanacağız” dedi…

Bozcaada’nın bakir koylarının ihaleye çıkartılması Bozcaada halkını bir amaç uğrunda kenetlendirdi. Bozcaadalılar sosyal medya çığlığı ile Türkiye’de Twitter’da birinci dünya gündeminde ise dördüncü sıraya geldi.

[Haber görseli]
Bozcaada’nın yapılaşmaya açılması, bakir koylarının işletmeli plajlara çevrilmek istenmesi Bozcaada halkını isyan ettirdi. Bozcaadalılar parti, ideoloji gözetmeden “yanlış” dedikleri bu uygulamaya hep beraber karşı çıktı.

Bozcaada koylarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihale edilecek olmasına karşı Bozcaada Belediyesi, adadaki dernek ve STK’ların başlattığı sosyal medya kampanyası saat 20.00’da başladı.

Kampanyanın başlamasından yaklaşık 1 saat sonra Twitter’da #bozcaadabizim hashtagi Türkiye’nin gündeminin ilk sırasında yer aldı.

Bozcaadalılar belirlenen saatlerde bilgisayar başına geçerek seslerini sosyal medyada duyurmaya çalıştılar. Ayrıca Bozcaada’nın ünlü mekanlarından Çınaraltı Kafe’de de bir sosyal medya ekibi kampanyanın nasıl yürüdüğünü kontrol ederek, sosyal medyanın nabzını tuttu.

Bozcaada’da sosyal medya kampanyasını düzenleyen ekipten yapılan açıklamada, “Kısa sürede bu noktaya gelmek büyük başarı. Ancak belirlenen saat dilimlerinde ilk sırada kalmaya devam etmek için #bozcaadabizim etikiteni paylaşmaya devam etmeliyiz. Çünkü bazı zamanlarda sıralama değişebiliyor. Ayrıca aynı şekilde change.org adresinde başlatılan kampanyada şu an için (saat 22.15) 24 bin imzaya ulaşıldı. İmza kampanyası için de aynı mücadele devam etmeli.”denildi.

[Haber görseli]

[Haber görseli]

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz