Birden Fazla Şapka Aynı Başta Durmaz, Bir Sürahi Su Bardağa Dolmaz

07.03.2017

Birden Fazla Şapka Aynı Başta Durmaz, Bir Sürahi Su Bardağa Dolmaz

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ; Anayasa Değişikliği için yapılacak Referandum sürecinde Bayramiç Gedik Köyü, Mollahasanlar Köyü ve Yeşilköy ziyaretlerinde yaptığı açıklamalarda;

CHP’li ÖZ; yaptığı köy ziyaretlerinde, çalışmalarıilçe örgütlerinin ve kendisinin parti kimliği olmaksızın gerçekleştirdiğini söyledi. Çünkü bu bir siyasi parti seçimi değildir. Ülkemizin yönetim şeklini belirleyeceği bir seçimdir. Dolayısıyla her bir vatandaşın kaderini etkileyeceği bu seçimde çalışmalarını bir yurttaş kimliği ile gerçekleştireceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcıları Fetöcü Çıkarsa Ne Olacak?

CHP’li ÖZ; CHP Bayramiç Yönetimi ile gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinde,Referandumda oylanacak anayasa maddesinde, Cumhurbaşkanının Yardımcılarını kendisi atayacak olduğunu ve atanacak yardımcı sayısının Anayasada belirtilmediğini söyledi. Yine Cumhurbaşkanı yetkilerinin tamamı yerine vekalet bırakacağı kişide de olacak ve vatandaşlarıma şunu ifade etmek istiyorum; bu yetkiler ülkeyi kaosa sürükleyebilir dedi.

Unutmamalıyız ki 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fetö ile mücadele eden hükümet hala nihai sonuca ulaşamamıştır ve hala her gün medyadan takip ettiğimiz gibi kendisini gizlemiş yeni Fetöcüler ortaya çıkmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanı yerine atanacak yardımcıların kendini gizlemiş bir Fetöcü çıkmayacağı garantisini kim verebilir? 5 Yaverinin 5’i de Fetöcü çıkmadı mı? Hastalığında yadayurtdışı ziyaretinde yerine vekalet edecek gizlenmiş Fetöcü kişi, Cumhurbaşkanının sahip olduğu tüm yetkileri kullanarak çıkaracağı bir kararname ile meclisi fes edebilir hatta bir kararname ile ülkenin yönetimine el koyabilir dedi.

Yine Endişemiz Sayın Erdoğan’ın Tekrar Kandırılmasıdır

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atama ile getireceği Cumhurbaşkanı Yardımcıları yemin etmiş olmayacağı için tarafsızlık ilkesine sadık olmak zorunda değiller.Seçilecek Cumhurbaşkanı rahatsızlansa ya da yurt dışı ziyaretine çıksa; yerine vekalet edeceği Başkan yardımcısı tek kararname ile ülke yönetimine el koyabilir örneğini Katar veren Öz;

1995 yılında Katar’da Kralın yardımcısı olan oğlu, babasının Avrupa ziyareti için kendisine havaalanına kadar eşlik edip, elini öperek uğurluyor. Sarayda bir davet vereceğini ilan edip bütün yönetici ve ileri gelenleri saraya topluyor. Saraya gelendavetlilerin hiçbiri olacağını bilmiyordu. Canlı yayın yapılacağını söylediği için devlet televizyonunu da saraya çağırıyor ve Canlı yayında yönetime el koyduğunu ilan ediyor.

CHP’li ÖZ’ün Anlattığı örnekte; Katar, canlı yayında yönetimine el konulan ülke olarak tarihin kara sayfalarındayerinialdı dedi.

Bu Türkiyede yaşanmaz demeyin, bu madde aynı süreci yaşatacak bir maddedir. Çünkü madde açık bir şekilde yardımcıları bu yetkilere sahip kılıyor dedi.

Birden Fazla Şapka Aynı Başta Durmaz, Bir Sürahi Su Bardağa Dolmaz

CHP’li ÖZ’ün; Köy ziyaretlerinde anlattığı diğer örnekte Şapka ve Su kullanmasını köylüler dikkatle izledi. Yanında getirdiği şapkaları tek tek takarak bu şapka Cumhurbaşkanlığı için, bu şapka Parti Başkanlığı için, bu şapka Yasama için, bu şapka Yürütme için, bu şapka Yargı için dedi Bir başta Beş Şapka olur mu dedi. Aynı örneklendirmeyi bir sürahi suyu bir bardağa doldurmaya çalışarak anlattı ve bardağın taştığını göstererek bir bardak suyun alabileceği hacim belli dedi.

ÖZ; Anlattığı örneklerde yetkileri bir kişide toplamak isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu süreçte tekrar aldanmayacağının garantisi kim verebilir dedi.Dolayısı ile tüm yetkiler bir kişide toplanamaz. Milletin iradesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz