BİNLERCE ÇANLI ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

31.08.2016

BİNLERCE ÇANLI ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda binlerce Çanlı, şehitleri için yürüdü. 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl buruk geçti.

Sabah saat 9’da gerçekleşen törenden sonra saat 21’de Atatürk Şehir Meydanında toplanan binlerce Çanlı ve şehit aileleri, geçtiğimiz günlerde Cizre’de gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Polis Memuru Halil İbrahim ERİÇ, acısı yüreklerde taze Çanlı Şehitlerimiz Şehit Binbaşı Ercan KURT, Şehit Uzman Çavuş Yasin BAYRAKTAR, Şehit Özgür KAHVECİ, Şehit Engin EKER, Şehit Emin AYDIN ve tüm şehitler için saygı yürüyüşü gerçekleştirdi.

Atatürk Şehir Meydanından başlayan yürüyüşe Çan Kaymakamı Nurettin KAKİLLİOĞLU, Garnizon Komutanı Cengiz Mete YAVUZ, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU, Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN, Ak Parti  Çan ilçe Başkanı Murat OKAN, Sivil Toplum Kuruluşları ve binlerce Çanlı katıldı. Çan Gençlik Derneğinin tam kadro katıldığı saygı yürüyüşü, şehitlerimizin fotoğraflarını taşıyan Çanlı gençler ve vatandaşlar Türk  Bayrakları ile beraber Atatürk Şehir Meydanından Çıkarak, Dr. İbrahim Bodur Caddesi, Prestij Caddesi ve Bülent Ecevit Caddesini turlayarak Atatürk Şehir Meydanında son buldu. Yürüyüşün ardından şehitlerine sahip çıkan binlerce Çanlı hep birlikte İstiklal Marşını okuyarak ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ sloganları attı.

Şehitlere saygı yürüyüşü için toplanan kalabalığa seslenen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU yaptığı konuşmada; “Her ülke bir toprak parçası üzerine kuruludur ancak her ülke bir vatan değildir. Hamdolsun bizler şehit kanlarıyla sulanarak vatan olmuş bu toprakların evlatlarıyız. Aziz Şehitlerimizi Hiçbir Zaman Unutmayacağız. Çünkü Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez! Bu akşam burada toplanarak gösterdiğiniz vefa örneği için hepinize teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz