Biga Pomaklar Derneğinden “KİNA PRAVİŞ”

08.03.2018

Biga Pomaklar Derneğinden “KİNA PRAVİŞ”

 Hem Pomak kültürünü yaşatmak hem de Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla toplanıldı. Geleneksel kıyafetlerinde sergilendiği etkinlikte, davetlilerin arasında Kaymakam Mustafa Can’da vardı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pomaklar Derneği Başkanı İrfan Çınar:

“Biga Pomaklar Derneği olarak ana amaçlarımızdan biri olan, kültürlerin yaşaması, kültürlerin gelecek gelecek nesillere aktarılması hususunda gereken etkinlikleri yapmaya gayret ediyoruz.

08.03.2018 Perşembe günü HEM DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” nü kutlamak hem de kültürümüzün tanıtılması, kültürlere dikkat çekilmesi noktasında “KİNA PRAVİŞ” sohbet toplantıları nezdinde akıtma ikramı etkinliği ile bu Pomak Kültürüne bir kez daha dikkati çekmek için Pomak Akıtma dağıtımı etkinliği gerçekleştiriyoruz.

Dernek üyelerimizle bir araya gelerek kaynaşmayı sağlamak, birlikteliği arttırmak hem de diğer dostlarımıza Pomak Akıtma ikramı yaparak dostluklarımızı pekiştirmek, diğer kültürel halklar ile de kültürler arası iletişimi sağlamak ve Pomak Kültürünün de hafızalarda yer alması için etkinliklerimizi sürdürmek gayesindeyiz.

İlkini 02 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Pomak Akıtma Günü nü bugün de gerçekleştirerek üyeler ve diğer kültürlerle de dostluğu pekiştirmiş olmanın mutluluğunu bir kez daha yaşamış olacağız.

Gelecekte de çeşitli etkinlikler yapmaya devam edeceğiz.

Hedefimiz önce Biga da daha sonra Tüm Türkiye de ve ardından da tüm dünya da Pomak Kültürünün tanıtılmasını ve diğer etnik Kültürlerle kardeşçe huzurlu mutlu yaşayan bir Biga nın varlığını ön plana çıkarmak olacaktır.

Etkinliklerimize katılan tüm dostlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz