BEKLENEN ŞAMPİYONLUK GELDİ!

24.07.2016

BEKLENEN ŞAMPİYONLUK GELDİ!

Yıldızlar Avrupa Şampiyonası Serbest Stil Müsabakaları sona erdi.

İsveç’in Stocholm şehrinde 18-21 Temmuz 2016 tarihlerinde yapılan Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda, Çan Belediyesi Güreş Kulübü güreşçisi Feyzullah AKTÜRK 2016 Yılı Yıldızlar Avrupa şampiyonu olarak altın madalya ile yurda döndü. Şampiyonada Serbest Stil 100 Kg de mindere çıkan Feyzullah AKTÜRK Rusyalı rakibi Ismail-Bek NIROV’ a minderi dar ederek 5-0 Avrupa Şampiyonu oldu…

 

Hem Çan’ın hem ülkemizin milli gururu olan AKTÜRK, ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde, milletimizin yüreğinde sevinç ve gurur kaynağı oldu. Milletçe püskürtülen menfur darbe kalkışmasının ardından Feyzullah AKTÜRK       zafer haberiyle tüm vatan sevdalılarının yüzünü güldürdü.

 

Heyecanımız, şevkimiz ve azmimiz hız kesmeden devam edecektir diyen başarılı güreşçi AKTÜRK; “İlgisini ve desteğini hiç eksiltmeyen Çan Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahman KUZU’ya minnet duygularımla beraber çok teşekkür ediyorum. Bu başarılarımda koşulsuz emeği olan Antrenörüm Sayın Halil PULAT’a, Çan Belediyesi Güreş Kulübü Başkanı Sayın Emin ÖZEN’e, kulübün gelmiş geçmiş tüm yöneticilerine ve aileme çok teşekkür ediyorum. Bu başarı da herkesin bir katkısı var. 2016 Yılı takvimi ise şu şekilde devam edecek; Ağustosta Fransa’da Gençler Dünya Güreş Şampiyonası, Eylül’de ise İstanbul’da Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonasıyla son bulacak. Dualarınızla manevi desteklerinizi de bekliyorum.” dedi.

 

Aldığı her galibiyette bizleri daha da heyecanlandıran, umudumuzu arttıran, Çan’ımızın ve ülkemizin güreş spor dalında gururu olan Feyzullah kardeşimizi yürekten kutluyorum diyen Başkan KUZU; “Bizler belediye olarak, sporla ilgili birçok dalda faaliyet gösteriyoruz ve bununla ilgili çeşitli yatırımlarda bulunuyoruz, bu anlamda güreş kulübümüze gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Özellikle ata sporumuz olan güreşin devamı için ayrı bir özen gösteriyoruz ve sonuçlarını da işte bu şekilde alıyoruz. Genç güreşçimiz bugüne dek birçok müsabakaya katıldı ve katıldığı şampiyonalarda ciddi başarılar elde etti, büyük bir fark yarattı. Şimdiyse bizlere Avrupa Şampiyonluğu sevincini yaşattı bu anlamda kendisine, tüm Çan Halkı adına müteşekkiriz. Disiplinli, planlı ve programlı çalışan genç güreşçimizin bundan sonraki hedeflerinde de şampiyonluğu elinden bırakmayacağına inanıyoruz. Bu gurur tablosunu bize yaşatan sporcumuz Feyzullah AKTÜRK başta olmak üzere, ailesine, Antrenörü Halil PULAT’a, Çan Belediyesi Güreş Kulübü yönetimine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” açıklamalarına yer verdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz