Başkan Kuzu’dan Kandil Mesajı

06.03.2019

Başkan Kuzu’dan Kandil Mesajı

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Regaib Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda:“ Yüce Yaradan’ın insanlığa bir armağan olarak gönderdiği güzel dinimizde her gün, her an çok önemlidir. Ama bir yılın içinde öyle mübarek günler ve geceler vardır ki bunların değerini bilerek, anlayarak ve hayatımızın içinde uygulayarak, yaşamımıza bu şekilde yön vermek her inananın görevi olmalıdır.

 

Regaib Kandili; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin müjdesini, haberini beyan etmektedir. Rağbet istek ve arzularımızın bir başka ifadesidir. İnsan rağbet ettiği değerlerin karşılığınca rağbet bulur. Regaib Kandili ise; her türlü isteklerimizi ve beklentilerimizi, amaçlarımızı ve umutlarımızı, rağbetlerimizi iyi olana, doğru olana, güzel olana, faydalı ilime, hakka ve hakikate; regaibimizi Rabbimize yöneltme, bütün işlerimizi O’nun rızasına uygun hâle getirme çabasıdır.

 

İşte tüm bu duygular karşılığında, isteklerimizin gerçekleşmesini beklerken Yaradan’ın bizden istediği kulluk bilincinde olup, o bilinçle yaşamak umudu ve duasıyla tüm İslam Aleminin ve değerli hemşerilerimin mübarek Regaib Kandilini kutlarım” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz