BAŞKAN KUZU; “KANDİLLER BİRLİKTE GÜZEL!”

02.05.2018

BAŞKAN KUZU; “KANDİLLER BİRLİKTE GÜZEL!”

Çan Belediyesi, her kandil olduğu gibi bu yıl Berat Kandilinde de kandil geleneklerini devam ettirdi. 13 ayrı noktada vatandaşlara gödek ikramı gerçekleştirirken ayrıca Çan Belediyesi Şehir Mezarlığı’nda, Çan Belediyesince tüm Çan Halkına Yasin-i Şerif Kitabı hediye edildi.

Başkan Kuzu Hemşerileriyle Tek Tek Tokalaştı…

Bu yıl Berat Kandil’inin Çan’ın haftalık pazarının kurulduğu Pazartesi gününe denk gelmesiyle Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU, Kapalı Pazaryerini de ziyaret ederek Pazar esnafları ve vatandaşların kandillerini kutladı. Hemşerileriyle tek tek tokalaşarak kandil için özel yaptırılan kandil simitlerini vatandaşlara ikram etti.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU, vatandaşların Berat Kandilini kutlayarak; “Bütün İslam âleminin sabırsızlıkla beklediği, 11 ayın sultanı Ramazan Ayına kavuşmamızın habercisi olan Berat Kandiline erişmenin verdiği hazzı yaşıyoruz. Böyle manevi gün ve gecelerde olarak birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendiriyoruz. Bu anlamda bizlerde kapalı Pazar yerimizi ziyaret ettik. Hem esnaflarımızla hem de hemşerilerimizle bir araya geldik. Hemşerilerimizin arasında olmak Hamdolsun her zaman bizleri en çok mutlu eden yerler olmuştur. Bu çerçevede Berat gecesinin, bağışlanma gecesi olduğunun bilincine vararak, hayatımızla ilgili bir muhasebe yapıp, tövbe etmeli ve Rabbimizin mağfiretinin doruk noktaya çıktığı bu geceyi en güzel şekilde ihya etmeliyiz.” Şeklinde konuştu.

Çan Belediyesi her kandilde olduğu gibi yine Çanlı vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmesi için tüm camilerden ücretsiz otobüs kaldırdı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz