Başkan KUZU İstedi, Bakan Söz Verdi

25.02.2017

Başkan KUZU İstedi, Bakan Söz Verdi

23 Şubat Perşembe günü Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN Çanakkale’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret esnasında birçok temaslarda bulunan Bakan ARSLAN Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda ilçe belediye başkanları, muhtarlar, STK’lar ve iş adamlarına hitap etti. Ulaştırma bakanı ARSLAN, çok sayıda İlçe Belediye Başkanı ve muhtarın katıldığı toplantıda Çanakkale’de ulaşımla ilgili gerçekleştirilen yüzlerce yatırım ve bakanlığın bölge vizyonunu paylaştı.

Konuşmaların akabinde katılımcıların soruları alındı. Çan için her zaman girişimlerde bulunan ve tuttuğunu koparan bir Belediye Başkanı olarak bilinen, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU, Bakan Ahmet ARSLAN’dan bir talepte bulundu. Yaklaşık 70 km uzunluğunda olan Çan-Çanakkale yolu için sıcak asfalt kaplama yapılmasını isteyen Başkan KUZU; “Sayın Bakanım, Çan-Çanakkale yolumuz hem Çan’ı hem de Yenice’yi Çanakkale il merkezine bağlayan tek yol ve burası Cumhuriyet tarihinde yapılan ilk yollardan. Hem Çan, hem Yenice, hem de Çan üzerinden Çanakkale’ye giden Bigalılar olmak üzere çok ciddi anlamda kullanılan bir yol. Bu yolun sıcak kaplama asfalt ve yolun düzenlenmesini talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Başkan KUZU’nun bu talebini geri çevirmeyen Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Çan-Çanakkale yolu için Karayolları Genel Müdürü’ne talimatı verdiğini bu yolun en yakın zamanda yenileneceğinin sözünü verdi.

Belediye olarak gerçekleştirdiği projelerin başarısıyla bölgede adından sıkça söz ettiren Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU hükümet destekli proje ve yatırımlar için de devletin kapısını aşındırmaya devam ediyor. Halkı için durmadan gece gündüz çalışan ve üreten Başkan KUZU, toplantı sonunda gazetecilere verdiği demeçte; “Buradan tüm vatandaşlarıma yıllardır beklenen müjdeyi vermek istiyorum. Sayın Bakanımızdan sözümüzü aldık. Ulaştırma Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’DAN Çan-Çanakkale yolunun sıcak asfalt yapılmasını talep ettik. Bu yolun sadece Çan için değil. Çanakkale’de yaşayan Çanlı vatandaşlarımız, Yeniceliler, Çan üzerinden Çanakkale’ye gelen Bigalılar ve bu yolu sık sık kullanan vatandaşlarımız için büyük önem arz ediyordu. Sağ olsun Bakanımız da bizleri kırmayarak talebimizi geri çevirmedi.  Ben kendim ve vatandaşlarım adına Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN Beyefendiye ve bu konuda bizlere her zaman destek olan Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Bülent TURAN Beyefendiye teşekkür ediyor, tüm Çan ve Çanakkaleli hemşerilerime hayırlı olsun diyorum.” Açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz