BAŞKAN KUZU İLK DERS ZİLİNDE MİNİKLERİN YANINDAYDI

19.09.2017

BAŞKAN KUZU İLK DERS ZİLİNDE MİNİKLERİN YANINDAYDI

2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin başladığı bugünlerde yurdun dört bir yanında ayrı bir telaş ayrı bir heyecan yaşanıyor. Çan ilçesinde de eğitim-öğretim haftası nedeniyle bir takım etkinlikler düzenlendi. Etkinliklere katılan Başkan KUZU minik öğrenciler tarafından sevgi seli ile karşılandı. Her bir öğrenci Başkan amcalarıyla fotoğraf çektirip kendisiyle sohbet etme imkanı buldular.

Yeni eğitim öğretim döneminin başladığı ilk hafta ülke genelinde ilköğretim haftası olarak kutlanırken Çan’da gerçekleştirilen kutlamalar bu yıl Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU bu yıl da okula yeni başlayan minik öğrencilerin ilk gününde yanlarında olmayı ihmal etmedi.

Eğitim-Öğretim Haftası etkinliklerinde konuşan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU; “Baktığımızda okula yeni başlayan minik yavrularımızın gözlerindeki ışıltı gelecek nesiller adına hepimizi çok heyecanlandırıyor. Okulunu, öğretmenini seven en önemlisi de bir şeyler öğrenmenin coşkusu ve heyecanıyla dopdolu, ışıl ışıl gözlerle sınıflarında öğretmenlerini dinleyen öğrencilerimizi gördükçe gelecek adına umutlarımız artıyor. Evet, bu gün yepyeni bir heyecan başlıyor, hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için. Biliyorum ki velilerimiz de en az öğrencilerimiz kadar heyecanlı. Çünkü gözlerinden sakındıkları evlatları kendi ayakları üstünde durmanın ilk adımını atıyor bu gün. Öğretmenlerimiz ise bu yeni eğitim öğretim döneminin heyecanıyla yeni öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu taşıyorlar eminim. Biliyorsunuz ki benim de eğitimci bir kimliğim var ve bunu dile getirmekten de gurur duyuyorum. Çünkü eğitim öğretim kutsal bir iş. Her açıdan, verilen emeğe ve alın terine değen, kıymetli bir meslek.” Dedi.

Başkan KUZU;” Eğitim, ailede başlar, okulda gelişir ve toplumda olgunlaşır.”

Sözlerine eğitim, ailede başlar, okulda gelişir ve toplumda olgunlaşır şeklinde devam eden Başkan KUZU; “Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerle bezenmiş olarak yetiştirmektir. Bizlerde belediye olarak bu hedef doğrultusunda elimizden gelen tüm desteği eğitim kurumlarımıza vermekteyiz. Biliyoruz ki iyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz