Bakan da Anıtkabir’e halı saha konusunda hassas

14.10.2016

Bakan da Anıtkabir’e halı saha konusunda hassas

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinden oluşan bir heyet Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile TBMM’deki makamında Anıtkabir’e yapılan halı sahayı görüştü. Görüşme sonrası CHP heyeti tarafından yapılan açıklamada, “Bakan bu konularda bir çalışma yürütüldüğünü ve kendisinin de aynı hassasiyetleri paylaştığını ifade etti” denildi.

Çanakkale Milletvekili Bülent Öz,Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Bilecik Milletvekili Yaşan Tüzün,  Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, Burdur Milletvekili Mehmet Göker’den oluşan CHP heyeti Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile TSK’yla ilgili kendilerine iletilen ve ülkede ciddi hassasiyetler yaratan konularda ki görüş ve taleplerini paylaştı.

Bakan Işık ile görüşmede üç önemli konu üzerinde durulduğunu belirten CHP heyetinin yazılı açıklamasında, “Bakan bu konularda bir çalışma yürütüldüğünü ve kendisinin de aynı hassasiyetleri paylaştığını ifade etti” denildi.

GENELKURMAY BAŞKANI İLE GÖRÜŞECEK
CHP heyeti Anıtkabir yerleşkesi içerisine yapılmış olan ve tepki çeken halı saha konusunu da Bakan ile görüştü. CHP’nin açıklamasında şöyle denildi:

“Sn. Bakan Anıtkabir’in özel hassasiyeti gözetilmeden inşa edilen aydınlatma direkleri, tel örgüler ve abartılı imalatların kendisini de rahatsız edecek şekilde özensiz yapıldığını bu rahatsızlıkları ortadan kaldıracak şekilde aykırı imalatların sökülmesi gerektiğini ve bu konuyu Anıtkabir Komutanlığının doğrudan bağlı olduğu Genelkurmay Başkanı ile görüşeceğini ifade etmiştir. Anıtkabir yerleşkesi ile uyarlı olmayan burada ki inşanın düzeltilmesini ve ortadan kaldırılması için Genelkurmay Başkanı ile müzakere edeceğini ve bu durumu çözümleyeceğini açıkladı. Sn. Bakan bu durumdan kendisinin de rahatsız olduğunu, amacın aşıldığını, abartılı, özensiz ve Anıtkabir’e yakışmayan bu aykırılıkların ortadan kaldırılması gerektiğini ifade etti.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Fahri SERT
14 Ekim 2016 - 10:23

Bakan`in sozlerine dikkat edin lutfen.. ” Tamam haberim yoktu, hemen yikalim ” demiyor… Yok elektrik direkleri abartili olmus, yok Anitkabir`e yakismayan sekilde ozensiz yapilmis, yok Genelkurmay ile gorusecekmis… Bizim vekiller de bu palavralara inanmis.. Kardesim bunlar ATATURK`u silmek icin her yolu deniyor.. Gozunuzu acin,,, Bunlarin cocuk parkindan da ,, hali sahadan da haberleri var… Yapiyorlar ses cikmazsa devam ediyorlar.. Uyuma Ey MIllet….