Annesini öldürdüğü iddia edilen oğul tutuklandı

20.05.2018

Annesini öldürdüğü iddia edilen oğul tutuklandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, sabah saatlerinde Ayvalık’ın ilçe merkezinde Zekibey Mahallesi Değirmenler Sokak No: 17’de tek başına ikamet ettiği öğrenilen 62 yaşındaki Aytekin Muzmun adlı kadın, boynuna telefon kablosu dolanarak öldürülmüş halde 38 yaşındaki oğlu Tekin M.tarafından bulundu.

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı ve Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekipler tarafından yapılan incelemelerde, yaklaşık 6 gün önce öldürülmüş olduğu belirlenen yaşlı kadının cesedinin kokmuş bir halde olduğu ve evindeki eşyalarının da karıştırılarak ortalığa saçıldığı gözlendi.

 

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan’dan alınan bilgiye göre; evin bulunduğu sokakta bir komşunun güvenlik kayıtlarını inceleyen polis, İstanbul’da ikamet eden ve 6 gündür haber alamadığı annesini görebilmek için İstanbul’dan geldiğini söyleyen talihsiz kadının cesedini sabah saatlerinde bulup, polise haber veren oğul Tekin M.’nin yaklaşık 2 gün önce eve girdiğini belirledi.

Evin kapısının da zorlanmadığı ve cinayetin ardından kapının dışarıdan kilitlenmiş olduğunu tespit eden Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekipler, yaşlı kadının 2 oğlundan biri olan küçük oğul 38 yaşında evli ve 2 çocuk babası Tekin M’yi sorgulamaya aldı.

 

Yapılan sorgulamada, çelişkili ifadeler verdikten sonra annesiyle aralarında sorunlarının olduğu ifade eden Tekin M., cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti.Yaşlı kadın Aytekin Muzmun’un cenazesi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderilirken, zanlı oğul Tekin M. ise adliyeye çıkarılmak üzere gözaltına alındı.Cinayetle ilgili kovuşturma sürüyor. SUAT SALGIN

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz