AKP’NİN ŞEKER OYUNU ORTAYA ÇIKTI

14.04.2018

AKP’NİN ŞEKER OYUNU ORTAYA ÇIKTI

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Bülent ÖZ, fabrikaları sözde özelleştirme altında satan AKP’nin Şeker Fabrikaları satılırken, Bakanlar Kurulu kararıyla Nişasta Bazlı Şekerde Gümrük Vergisi kaldırmasını, “bak şen şu tesadüfe, AKP’nin şeker oyunu ortaya çıktı.” diye değerlendirdi.

“ŞekerKurumu’nun AKP tarafından KHK ile kapatılması Milli ve Yerli olan Şeker Fabrikalarının satılması ile devam ediyor. Ne büyük tesadüftür ki, AKP Hükümeti Yerli ve Milli olan şeker sanayimizin eşsiz hammaddesi şeker pancarına vurduğu darbe yetmiyormuş gibi, oluşan üretim açığını mısır şurubu yani Nişasta Bazlı Şekerle kapatıyor.” Diyen CHP’li Bülent ÖZ;

“Bakanlar Kurulu Kararı’yla Bosna Hersek’ten bu yıl ithal edilecek 20 bin ton NBŞ için gümrük vergisi kaldırıldı. NBŞ ile birlikte Türkiye’de yaygın olarak kullanılan ve sağlığa zararlı olduğu uyarıları yapılan suni balın ithalatının önünün açılması da başka bir detay. AKP’nin bu yanlış politikaları milyonlarca şeker pancarı üreticimize de yeni bir darbe vurmuştur.” Diye konuştu ve “Yerli üreticimiz affetmez ve olağan ilk seçimde AKP’ye gerekli cevabı verecektir.” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz