AKP’nin ‘A takımı’ belirlendi, Bülent Turan’la devam

07.07.2018

AKP’nin ‘A takımı’ belirlendi, Bülent Turan’la devam

AKP, basına kapalı gerçekleştirilen grup toplantısında Meclis’teki ‘A takımı’nı da belirledi.

AKP TBMM Grup Başkanlığına, Ankara Milletvekili Naci Bostancı seçildi, grup başkanvekillikleri ise Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Denizli Milletvekili Cahit Özkanoldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni Meclis yönetimi için belirlediği  isimlerin bir kısmı sürpriz oldu. Erdoğan, eski başdanışmanı Özlem Zengin‘i Külliye’den Meclis’e göndermiş oldu. Pensilvanya fotoğrafının ardından eleştirilerin odağına oturtulan İlknur İnceöz yönetim kadrosunda yer almadı.

Grup Başkanlığına Naci Bostancı’nın getirilmesi ise bu yeni dönemin işareti olarak yorumlandı. Bostancı, Meclis’te hemen hemen her konuda sakinliğini korumayı başaran, akademik kimliğiyle çözüm arayan tutumuyla biliniyor. Bostancı yönetime getirilmesi, ‘AKP’nin Genel Kurul’da  gerginliği tırmandıran oturumlardan uzak duracağı’ şeklinde yorumlandı. Mehmet Muş’un Grup Başkanvekili olarak kalmasında ise Berat Albayrak’ın etkili olduğu ifade ediliyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz