AK Parti’li Şahin: Bugün de Hz. Hüseyin’in torunlarının kanları akıtılıyor

10.10.2016

AK Parti’li Şahin: Bugün de Hz. Hüseyin’in torunlarının kanları akıtılıyor

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, “Hz. Hüseyin’in torunlarının kanları akıtılıyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Kerbela olayının yıldönümü ve aşure günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Muharrem ayının,, onlarca mucizenin yanında Hz. Hüseyin ve akrabalarının Kerbela’da vahşice şehit edilişinin yıldönümü olduğuna dikkat çekerek, “Bugün etrafımızda nice Kerbalalar yaşanmakta, Müslümanlar birbirine kırdırılmaktadır. Yıllardır Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de akan kardeş kanı karşısında dünya ülkelerinin sessizliğini koruması, Kerbela vakasının zihinlerde ve kalplerde yeterince karşılık bulmadığının açık göstergesidir” dedi.

HZ. HÜSEYİN’İN TORUNLARININ KANI AKITILIYOR

Şahin, mesajında günümüz Yezid’lerine işaret ederek şunları söyledi: “O gün gözünü dünya hırsı bürümüş Yezidler, nasıl ehli beyti katlettilerse, bugün yine aynı amaçlarla dünyanın her yerinde Hz. Hüseyin’in torunlarının kanı akıtılıyor. Tarih boyunca zalimin zulmünden kaçan bütün milletlere kucak açan ülkemizi, etrafındaki bu ateş çemberi içinde yalnız bırakmamak ve akan Müslüman kanına dur demek adına dili, ırkı, kültürü, coğrafyası ne olursa olsun dünyadaki bütün Müslümanlar ortak bir zeminde buluşmalıdır. Ancak, daha sıkı kenetlenerek ve tüm terör örgütlerine ortak bir dille tavır koyarak yeni Kerbelaların önüne geçilebilir. “

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz