AK Parti Çanakkale İl Kongresi Tamamlandı

21.01.2018

AK Parti Çanakkale İl Kongresi Tamamlandı

AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresi Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresi Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan Çanakkale İl Kongresi, faaliyet raporunun okunmasıyla devam etti. Kongrede, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ tek liste olarak seçimlere katıldı.

AK Parti Çanakkale İl Kongresi Tamamlandı

Kongreye Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ve AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ partililer katıldı.

 

Kongre konuşmalarının ardından partililere seslenen Başbakan Yıldırım, “AK Parti’ye gönül veren siz dava arkadaşlarımızla beraber bu yolu yürümekten büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Türkiye’yi, içinde bulunduğu derin krizlerden çıkarmak için bu yola beraber çıktık. Çok çalışarak Allah’a şükür o karanlık günleri artık geride bıraktık. Büyük eserler ortaya koyduk. Bugün ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa etmek için görev yapıyoruz.” dedi.

Yıldırım, partisinin Çanakkale İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, dün PKK-DEAŞ terör örgütlerini yok etmek için hava harekatıyla başlanan Zeytin Dalı Harekatı’nın bugün Mehmetçiğin karadan, tepelerine inmesiyle devam ettiğini söyledi. Türkiye’nin hudutlarını korumak için Afrin bölgesinde bulunan Mehmetçiği, kahraman askerleri, şehitler diyarını Çanakkale’den selamladığını dile getiren Yıldırım, “Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. 80 milyon Türk evladının duası ve desteği onlarla beraber. Allah onlara yardım etsin, muzaffer etsin, muvaffak eylesin.” diye konuştu.

Çanakkale’den kadın, gençlik kollarını, ilçe, mahalle temsilcilerini, delegeleri, davalarına emek veren bütün yol arkadaşlarını sevgiyle, muhabbetle selamladığını belirten Yıldırım, “Sevgili Çanakkaleliler, size Başkomutanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, muhabbetlerini getiriyorum. Bu kongre salonunu hınca hınç dolduran coşkunuzu, heyecanınızı görüyor, hepinize çok teşekkür ediyorum. Çanakkale şehitler diyarı. Düşmanın kabusu, Türkiye’nin gururu Çanakkale.” ifadelerini kullandı. Başbakan Yıldırım, yiğit evlatlarını vatan uğruna şehit olması için Çanakkale’ye gönderen Balkanlara, Kafkaslara, Orta Doğu’ya, bütün gönül coğrafyasına selamlarını gönderdiklerini dile getirerek, bütün demokrasi kahramanlarını rahmet ve şükranla andığını söyledi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz