30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

29.08.2017

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT ÖZ; 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Çanakkale Zaferinde yeşeren umutlar, 30 Ağustos Zaferi ile filizlenmiş ve Cumhuriyetimizin kuruluş temelleri sağlamlaşmıştır. Bizler bugün, Vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunun ve bağımsızlığımızın müjdeleyicisi olan 30 Ağustos Zaferinin 95. Yılını kutluyoruz.

Birlik ve beraberliğimize kastı olanlar bilmelidir ki, bu zafer Mustafa Kemal ATATÜRK ve ona inan ulusumuzun zaferidir. 95 yıl önce kazanılan bu zafer, kadını erkeği, askeri sivili, genci yaşlısıyla birlik olup, omuz omuza verilen bağımsızlık destanıdır.

Yoksullukla ve yoklukla mücadele eden milletimizin, söz konusu Vatansa gerisi teferruattır diyerek gözünü kırpmadan verdikleri mücadele, ulusumuzun geleceğine olduğu kadar, Dünya tarihine de yeni bir yön vermiştir.

Elbette son günlerde artan Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı eylemler, o günlerde de yapılmaktaydı ve milletimizin birliği, bütünlüğü bozulmak istenmekteydi.

Fakat gücünü ve desteğini sadece milletinden alan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, düşmana hak ettiği cevabıtopyekun milletiyleberaber Başkumandanlık Meydan Muharebesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluş safhasındaki devrimleriyle vermiştir.

Zaferlerin ve Devrimlerin kazanımları, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacak ve ATATÜRK başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve kahraman halkımızı yüceltecektir.

Sadece bir savaş değil, bağımsızlık mücadelesi verip, zafer kazanan milletimizin bir evladı olarak, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşlarını ve kahramanca mücadele ile zafere ulaşıp, bugünleri bizlere müjdeleyen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı Kutluyorum.

 

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’ nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos, Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamleye karar verdiği tarihin adıdır. 30 Ağustos, Atatürk’ün önderliğinde girişilen kahramanlıklar ve fedakarlıklarla dolu Kurtuluş Savaşının zaferle taçlandırılmasıdır. Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirmesidir. 30 Ağustos ile yıllarca süren milli mücadele tarihinin sonunda ulaşılan üstün başarı, yüzyıllardır adım adım dünyayı parselleyen sömürgeci güçlerin karşılaştıkları en ağır yenilgi ve aldıkları en kesin cevaptır.

30 Ağustos, Türk milletini tutsak etmeye, sömürge yapmaya, Türkiye’yi parçalayıp, Türkiye de hayali devletler kurmaya yönelik yanlış hesapların Afyon’dan, Dumlupınar’dan, Kocatepe’den ve İzmir’den Mehmetçik süngüsü ile dönmesidir. 30 Ağustos Zaferi ile büyük milletimiz, şekillenmeye başlayan Dünya’da kendisine dayatılan coğrafyayı kılıcının ucuyla itmiş, dönemin güç dengeleri arasında şehit kanıyla çizdiği vatanına kavuşmuştur.

Zaferle sonuçlanan bu asil mücadele nasıl Anadolu’nun Türklük senedi olmuş ise, yine Ağustos ayında kazanılan 1071 Malazgirt Zaferi de Anadolu’nun Türklere müjdelenmesidir. Bu tarihten sonra Türkler, yüksek yönetme yetenekleri, insan sevgileri, dini hoşgörüleri ile Anadolu’yu vatan yapabilmişlerdir.

Son yıllarda 2023 hedeflerine kararlılıkla ve emin adımlarla devam eden ülkemizin, hızını kesip durdurmak, şehit kanlarıyla sulanan aziz vatan topraklarımızı ele geçirmek isteyen uzantıların, 15 Temmuzdaki haince ve hunharca hazırlanan planları, Yüce Türk Milletimizin kahramanlığı ve şanlı direnişi ile bertaraf edilmiştir. Milletimiz, bir kez daha özgürlüğüne ve demokrasisine olan bağlılığını, destansı bir kararlılık örneği sergileyerek, tüm dünyaya göstermiştir.

Bu duygularla, bu büyük zaferi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz şehitleri ve son yıllarda bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen kahramanlarımızın kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi, rahmetle ve minnetle, gazilerimizi de saygıyla ve şükranla anıyor, tüm hemşerilerimin ve Yüce Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

A.D.D ÇAN ŞUBESİ 30 Ağustos Zafer Bayramı KutlamaMesajı:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bağımsızlığımızı ve bir devlet olmamızı sağlayan 30 Ağustos Zafer’ini bize armağan eden eşsiz Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, Kahraman Ordumuza şükranlarımızı sunuyor,

bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

Gökay BULUT

Atatürkçü Düşünce Derneği

Çan Şube Başkanı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz