29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı Kutlarız

28.10.2016

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı Kutlarız

Çanlıdostlar Sitesi,29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı En İçten Dilekler İle Kutlar…

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Mesajlar :

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yılını, büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Tarihi şan ve şerefle dolu milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen kurtuluş mücadelesinden zaferle çıkmış ve tüm dünyaya Türk milletinin esaret altında tutulamayacağını bir kez daha göstermiştir. Milletimizin bu onurlu mücadelesi, birçok mazlum millet için de örnek olmuştur.

Ulu Önderimizin, Aziz Türk Milleti’nin ufukları kara bulutlar ile sarılmış ve umutları tükenmişken, bir güneş gibi Samsun’dan doğarak, tüm yurdu aydınlığı ile sarıp özgürlük ve bağımsızlık ateşini yakması ve akabinde, vefakar ve cefakar Aziz Milletimiz ile birlikte esaret zincirini kırıp parçalayarak Kurtuluş Savaşını kazanması, tarihte ender görülen başarılardandır.

93 yıl önce çok zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimiz, büyük gelişmeler göstererek, bugün dünyanın sayılı ülkeleri arasına girmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetseviyesine ulaşmak için bir Türkiye hedefi için birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak, daha çok üretmek zorundayız.

Bu tarihi gün dolayısıyla, Cumhuriyetimizin kurucusu başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, Kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, tüm Çan Halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

     Enbiya EKEN

Çan Kaymakam V.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 
Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün; Milletimizin, büyük bir iman ve inançla, büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, emsali görülmemiş bir şekilde verdiği, bağımsızlık mücadelesi ile kurulan Cumhuriyetimiz için, ortak değerlerimiz çemberinde, her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

 

Dün olduğu gibi bugün de, bir ve beraber olmamızı sağlayan, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi en güçlü sesle yüceltecek ve tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan olarak, yürek yüreğe,  geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

 

Atalarımızdan bizlere miras kalan bu aziz vatan topraklarımızda gözü olanlar, her daim ihanet ve pusu içinde oldular, ancak Çanakkale’de destan yazan Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde de, yine bir destan yazarak, Cumhuriyetine ve Demokrasisine sahip çıktı. Yüce Türk Milletinin, bu dik duruşu var oldukça, bu aziz vatan toprakları ilelebet bağımsız kalacak ve Türk Milleti ebediyete kadar hiçbir şekilde baş eğmeyecektir. Buna inancımız şüphesiz tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın ve 15 Temmuz’un tüm kahramanlarını, övgülerin en güzeline layık olan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

 

     Dr. Abdurrahman KUZU

                                                                                                 Çan Belediye Başkanı

 

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. yıldönümüne,sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Atatürk Onuncu Yıl Nutku’nu okurken Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim gününü en büyük bayram olarak armağan etmiştir.

Çıkardıkları yönetmelikle alanlarda kutlamaları yasakladılar.Sivil toplum kuruluşlarının ATATÜRK anıtına çelenk koymalarını bile yasakladılar. Andımızı kaldırdılar. Ne kadar yasaklarlarsa yasaklasınlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızıbüyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Ata’mızın bu yüce eseri Cumhuriyet tahrip edilmektedir.

O’nun en büyük devrimlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünüp parçalanmaya, Bölücü anayasa girişimiyle din, mezhep ve etnik köken farkı gözetmeden Türk milletinin Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkı olduğu inancı ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve Devrimlerinin ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız.

Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.

Cumhuriyetimize sahip çıkmak herkesin asli görevidir, bunu göstermek için herkes evlerini ve iş yerlerini bayraklarla süslemelidir.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇAN ŞUBESİ Olarak; Büyük Önderimiz Atatürk’ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşamanın sevinci içerisinde; Halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Saygılarımla.

                                                                                                               Gökay BULUT

                                                                             Atatürkçü Düşünce Derneği       

 Çan Şube Başkanı

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz