24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

23.11.2016

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

b_oz_ogretmenler_gunu

Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.

 

Eğitim, kuşkusuz ki ulusal ve bireysel refahın artırılması, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, demokratik, laik ve çağdaş yönetim anlayışının etkin ve verimli bir şekilde uygulanması ve bir milletin yarınlara güvenle bakmasını sağlayan en başat faktördür.

 

Onun içindir ki Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; “Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin beceriniz ve fedakârlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir… Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır.” diyerek öğretmenlerin görev ve sorumluluğunun önemine işaret etmiştir.

 

Bu millet, karşılaştığı ekonomik ve sosyal sorunlar karşısında bile, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden taviz vermeyen siz kıymetli öğretmenlerimizin hakkını ödeyemez.

 

2016 – 2017 eğitim öğretim dönemi birçok eğitim emekçisi açısından, merkezi hükümetin talimatlarıyla, kâbusa çevrilmiş, delilsiz, ihbar mektupları ile Danıştay’ın suç olarak kabul etmediği sendikal eylemlere katılma gerekçeleri ile açığa alınmış ve hala görevlerine iade edilmemişlerdir. Bu uygulamalar bir hukuk devletinde kabul edilemez. Yargı kararı olmaksızın insanların işinden aşından edildiği bir süreci en yakıcı biçimiyle haksız bir şekilde açığa alınan öğretmenler yaşamaktadırlar.

 

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anarken, şahsınızda çocuklarımızı yetiştirmek için her türlü fedakârlıkta bulunan öğretmenlerimizin bu önemli ve anlamlı gününü kutluyorum.

Bülent Öz

CHP Çanakkale Milletvekili

 

akuzu-y

 

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’ nun Öğretmenler Günü Mesajı

           Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren, en zor koşullarda dahi ülkesine, milletine ve gelecek nesillere bağlı hizmet veren bütün öğretmenlerimizin gösterdikleri fedakârlık ve özverileri için tüm öğretmenlerimize teşekkür eder ve 24 Kasım öğretmenler gününü en içten duygularımla kutlarım.

 

Eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimizin toplumsal anlamda gereken tüm önem ve özeni hak ettiklerinin inancındayım. Bizlere düşen görev bu hakları onlara teslim etmek, irfan ordumuzun değerli öğretmenlerine gereken saygı ve değeri göstermektir.

 

Öğretmenlerimize; bilgili, çalışkan, vatanına bağlı, cesur bireyler yetiştirmek için üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam ettireceklerine yürekten inanıyor ve kendilerine duyulan bu güven ve inancın karşılığını layığı ile yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum.

 

Mesleklerin en onurlusunu seçen, hizmetlerin en kutsalını üstlenen Çanımızda ve güzel ülkemizin tüm eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, tüm öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve üstün başarılar diliyor, sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

 

 Atatürkçü Düşünce Derneği  Çan Şube Başkanı Gökay BULUT’un Mesajı

 

24 Kasım 1928’de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı ile onurlandırılmıştır. Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği bugün, Cumhuriyetimizin ve Milli Eğitim tarihimizin önemli kilometre taşlarındandır.

Eğitim sistemindeki köklü değişiklikler, fedakar öğretmenlerimizin gayretleri ile ülkemizi o günkü karanlık günlerden bugünkü aydınlık ve çağdaş günlere taşımıştır. Başöğretmenimiz Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev büyük önem arz etmektedir. Öğretmenlik, bilgeliği ve erdemliği temsil eden çok önemli bir meslektir. Bu açıdan baktığımız zaman, yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında değerli öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. O yüzden öğretmenlerimizi sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hatırlamamalı, onlara hak ettikleri saygı ve değeri eğitime sunacağımız katkılarla göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz