“23 EYLÜL HALK KONSERİ” İLE İLGİLİ ASILSIZ İDDİALARA YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASI

20.11.2017

“23 EYLÜL HALK KONSERİ” İLE İLGİLİ ASILSIZ İDDİALARA YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASI

23 Eylül 2017 tarihinde Çan Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz Kurtuluş Etkinlikleri konserinde sahne alan sanatçı Serkan KAYA’ya Çan Belediyesi tarafından fahiş bir ücret ödendiğine dair yalan ve iftira nitelikli haberler basılı ve görsel basında yer almış, Kurumumuza yönelik bir karalama kampanyası başlatılmıştır.

Söz konusu konserde sanatçı Serkan KAYA’nın şahsına yine kendi inisiyatifi dâhilinde herhangi bir ödeme gerçekleştirilmemiştir. 23 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri giderleri olarak faturalandırılan tutar; sahne, ışık, ses sistemi ve orkestra hizmetlerinin satın alındığı ve organizasyon firmalarına ödenen tutardır. Bilinmektedir ki bu tip konser organizasyonlarında sanatçı, saz ekibi ve organizasyon firmalarına yapılan ödemeler ayrı olarak faturalandırılır. Çan Belediyesine Yönelik karalama kampanyası başlatmaya çalışan CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın, Sanatçının menajeriyle görüşerek sahne fiyatını kolaylıkla öğrenebileceği halde bunu es geçmiştir. Organizasyon Firmalarınca yapılan faturalandırmadaki tutarın sanatçı ile hiçbir ilgisi olmadığı aşikârdır.

23 Eylül Kurtuluş etkinlikleri için ayırdığımız bütçe ile belediyemizin kasasından çıkacak olan ücretin çok daha altında bir tutar ile Çanımızın Düşman işgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü kutlamalarını büyük bir coşku ile kutlamak suç ise biz bununla gurur duyuyoruz.

 Ayrıca çevremizdeki CHP belediyelerinin gerçekleştirdiği konser giderlerinin ne kadar olduğunu yine bu iddia sahiplerine soruyoruz?

Kamuoyu ve Değerli Basına Saygılarımızla…

Dr. Abdurrahman KUZU

Çan Belediye Başkanı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Fahri Sert
21 Kasım 2017 - 05:28

Borc bataginda olan,, borclarini odemek icin Termal Oteli satilga cikaran bir Belediye boyle etkinliklere fahis para harcamaz… Gerek kurtulus , gerekse ramazan etkinliklri,, verilen iftarlar halkin parasi ile yapilmaktadir. Amac fakir doyurmak ya da halki eglendirmek degildir. Kuzu Baskan`in tek amaci partisinin rve kendisinin reklamini yapmaktir.. Kuzu kardesim,, once Belediye`nin borclarini bir bir acikla,, sonra ode,, haaa eger para kalirsa istersen Ajda Pekkan`i getir…