20 aylık bebek Uçak Ambulansla Ankara’ya Sevk Edildi

18.01.2018

20 aylık bebek Uçak Ambulansla Ankara’ya Sevk Edildi

Kalp rahatsızlığı bulunan ve durumu ağırlaşan 20 aylık minik bebek Uçak Ambulans ile tedavisi yaptırılmak üzere Ankara’ya sevk edildi.

Kalp rahatsızlığı bulunan ve durumu ağırlaşan 20 aylık minik bebek Uçak Ambulans ile tedavisi yaptırılmak üzere Ankara’ya sevk edildi. bu konuda il sağlık müdürlüğünün yaptığı açıklama şöyle;

16.01.2018 tarihinde Kalp rahatsızlığı bulunan M.Ü adlı 20 aylık bebeğin Çan Devlet Hastanesinde kalp ve solunumunun durması ile bebeğe dışarıdan suni solunum ve kalp masajı ile müdahale edilerek tekrar hayata döndürülmüştür. Ardından M.Ü adli bebeğin Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi 2. basamak yoğun bakımına sevk edilmiştir. Bebeğin durumu için sevk zinciri 3. Basamak Çocuk Kardiyolojisi bulunan bir hastaneye sevk edilmesi gerekliliği üzerine, Ankara Üniversitesi çocuk yoğun bakımına sevk işlemi gerçekleştirilmiştir. 17;52 de Uçak ambulans İstanbul Sabiha Gökçen havaalanından kalkış yapmış 18;31 de şehrimize inmiştir. Çanakkale Havaalanında beklemede olan ve hastayı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinden alan Merkez 1’nolu ASHİ ekibi tarafından M.Ü adlı hasta bebeğimiz uçak ambulansa teslim edilmiş ve Uçak ambulans hastamızı alarak Anakara’ya ulaştırmak için tekrar saat 18.57 da kalkış yapmıştır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz