10. RAMAZAN ETKİNLİKLERİYLE ANADOLU’NUN RİTMİ ÇAN’DA ATTI!

04.06.2018

10. RAMAZAN ETKİNLİKLERİYLE ANADOLU’NUN RİTMİ ÇAN’DA ATTI!

Çan Belediyesi 10 yıldır aralıksız devam ettiği Ramazan Etkinlikleriyle, Ramazan ayında Çan’ı adeta bir cazibe merkezi haline getirmeye yine devam ediyor.

Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinlikleri Çanlılarla buluşmaya devam ediyor. 2 Haziran Cumartesi gecesi teravih namazı sonrasında Çan Belediyesi Termal Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen halk oyunları gecesine, vatandaşlar adeta akın etti. Çan Belediyesi ve Kaz Dağları Halk Oyunları Topluluğu (KAHOT) işbirliği ile sergilenen halk oyunları gecesinde farklı yörelerin folklor oyunları izleyicilerle buluştu.

Vatandaşlar, farklı illerden gelen gruplardan oluşan geniş bir ekibin icra ettiği muhteşem halk oyunları gösterilerinin coşkusuna kendini kaptırdı.

Gece boyunca temponun hiç düşmediği etkinliğe Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Jülide İskenderoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Murat OKAN, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Deniz Yılmaz, Belediye Meclis Ve Encümen Üyeleri, Belediye Çalışanları ve Çan Halkı Katıldı.

Çan Belediyesinin 10. Ramazan Etkinlikleri kapsamında Çan KAHOT ile birlikte düzenlediği Halk Oyunları Gecesinde konuşan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU; “Bu akşam müthiş bir kalabalık var ve buradan görüntü çok hoş görünüyor. Bu güzel katılımdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bu akşam memleketimizin farklı yerlerinden ekiplerimiz var. Aydın’dan, İstanbul’dan, Çan’dan, Çanakkale’den gelen halk oyunları ekiplerimizle çok güzel bir gece olacak inşallah. İnşallah bundan sonraki yıllarda da aynı coşkuyla bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Ayrıca bu akşamın oluşmasında emeği geçen KAHOT Başkanımız Mehmet KESER’e, KAHOT eğitmeni Hakan ÇETİN’e ve tüm bu ekiplerde yer alan herkese teşekkür ediyoruz. Dernek Başkanımız, hocamız ve oyuncularla beraber müthiş görsel bir gece bizi bekliyor.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz