10.RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE 19 MAYIS’A ÖZEL ESAT KABAKLI KONSERİ

21.05.2018

10.RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE 19 MAYIS’A ÖZEL ESAT KABAKLI KONSERİ

Çan Belediyesi tarafından bu yıl 10.su düzenlenen ve birbirinden renkli onlarca programların yer aldığı Ramazan Etkinlikleri, Esat Kabaklı’nın sahne aldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı özel konseri ile devam ediyor. Çevre ilçelerden binlerce kişinin katıldığı konserde, KABAKLI seyircilere unutulmayacak bir türkü ziyafeti sundu.

19 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen ve Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinliklerinin 3. programı olan geceye Çan Kaymakamı Adil Karataş, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Murat Okan, Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri ve Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Çan Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik ve Kadın Kolları, Ak Parti Çan Gençlik Kolları Başkanı Deniz Yılmaz ve Gençlik Kolları, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Ramazan Etkinlikleri kapsamında her sene birbirinden ünlü sanatçıları ağırlayan Çan Belediyesi, bu sene de Esat Kabaklı gibi halkın beğenisini kazanan, besteleriyle türkülere can veren, milli ve manevi duygulara hitap eden bir ustayı Çanlılarla buluşturdu. Yıldan yıla artan ilgiyle beğenilerek izlenen Çan Belediyesi Ramazan Etkinliklerine 10. Yılındaki programlarına da gösterilen yoğun ilgi gözlerden kaçmadı.

Ünlü sanatçı Esat Kabaklı’ya çiçek takdim eden Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU teşekkür konuşmasında, Esat Kabaklı’dan Boraltan Türküsünü okumasını rica ederek, geceye katılan misafirlere Boraltan Türküsünün hikâyesini ve Boraltan Olayını anlattı.

Sanatçı Esat Kabaklı da en sevilen parçalarını Çan halkı için seslendirirken, şarkı aralarında yaptığı konuşmalarda sık sık Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’ya teşekkür etti ve Çan’ın böyle bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı olduğunu belirtti.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz