10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

09.11.2016

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ’ün 10 Kasım Anma Mesajı

Türk Gençliğine Emanet Ettiğin Cumhuriyet İlelebet Payidar Kalacaktır.

Hayatını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderini, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyorum.

Eylem ve fikirleri ile yaşadığı çağa damgasını vuran, mazlum ve tutsak milletlerin bağımsızlık kılavuzu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Ruhun şad olsun.

Atatürk, toprakları işgal edilmiş ve emperyalizmin böl parçala yönet pratiği ile bünyesinden koparılan topraklarda bağımsız devletçikler kurdurulmuş bir imparatorluğun küllerinden, eşsiz dehası, azim ve kararlılığı ile bir millet yaratmıştır. Başarıyla çıktığı kurtuluş mücadelesi sonrasında, Türkiye Cumhuriyeti devletini inşa etmiş ve ulus devlet anlayışıyla örgütlemiştir. Gerçekleştirdiği devrimlerle ulusumuza demokratik bir cumhuriyet ve aydınlık yarınlar armağan ederek, çağdaş dünyanın yolunu açmıştır.

Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve inkılâplarını yaşatarak ve Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir. Her türlü yok sayma girişimine rağmen, Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, rehberimiz olarak ulusumuzun yarınlarına yön verecektir. Türk gençliğine emanet ettiğin Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve geçtiğimiz yüzyıla yön veren dünya liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun 10 Kasım Mesajı

 

Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin yıl dönümünde saygı ve sevgi ile anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal; tarihin akışını değiştirerek çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleriyle bir çağa damgasını vuran büyük bir komutan, büyük bir devlet adamıdır. Büyük yokluklar içerisinde verilen Kurtuluş Savaşı mücadelesinde tarihe yön vermiş, milleti ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” parolası ile hareket ederek, kurtuluş zaferinin kazanılmasında önder olmuştur.

Atatürk, silah arkadaşları ve Türk milleti ile yüzyılımızda, “Olmayacak hiçbir şey yoktur” şeklindeki tarihi gerçeği ispatlayarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yapılanmasında başı çekmiştir. Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla da tüm milletlerin saygı duyduğu örnek bir liderdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Kasım’da, ölümünün 78. Yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen tüm şahsiyetleri, vatanı uğrunda canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnetle ve saygıyla anıyoruz.

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı :

“Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” diyen ve arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün insanlığın değişmez kanunu ölümünün ardından geçen 78 yıl Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımak ile geçti. Cumhuriyet’in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipçileriolarak 10 Kasım gününde, O’nu kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha O’na ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemiz için canla başla çalışıyoruz. Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıları olarak bizler, ülkemizin bugün içinde bulunduğu durumdan hızla çıkarak, Atatürk’ün gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.

“Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.”

diyen ATA’mıza kendisini unutmadığımızı ve ektiği tohumların her şeye rağmen her sabah yeniden yeşerdiğini, minicik ve gencecik kalplerin Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk sevgisi ile çarptığını söylemek en büyük mutluluğumuzdur.

Büyük Atatürk, Cumhuriyetin 93. Yılını kutlayan ve arka arkaya büyük acılar yaşayan ülkemizde seni çok özleyen bizler seni rahmet ve şükran duygularıyla anıyor, hatıran önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz. Büyük eserin, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.

Aziz Atam; Seni sevmek “MİLLİ İBADETTİR.” Ne Senden Vazgeçeceğiz, Ne Eserlerinden…

 

 

Gökay BULUT

Atatürkçü Düşünce Derneği

   Çan Şube Başkanı

 

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz